Invent Arena 2024

https://www.inventarena.cz/ 

12.6. 2024, Středa: 9:00 - 18:00 hod.

13.6. 2024, Čtvrtek: 9:00 - 14:00 hod.

Máme za sebou již třetí účast na Invent Areně, která se konala 12. a 13. června 2024. Na akci jsme prezentovali práci za posledních 15 let na poli informačních technologií. Kromě našich školních aktivit bylo možné zhlédnout i některé profesionální projekty, které začaly na naší škole a jsou realizovány našimi absolventy. Návštěvníci si mohli prohlédnout ukázky s různou úrovní náročnosti. Naše práce budily údiv a občas i podezření, zda je opravdu možné dosáhnout takových výsledků na základní škole. Někteří byli dokonce šokováni :-) Pochybnosti však rychle mizely, jelikož každý, kdo nás navštívil, si mohl nechat cokoliv předvést právě našimi současnými nebo bývalými žáky. Ne každý rozuměl všemu, co prezentujeme, protože programový kód je pro mnohé nesrozumitelný, ale výstupy z našich programů byly pochopitelné snad všem.

Zaujaly naše 3D modely, herní engine Godot a 360stupňová prohlídka Třineckých železáren, kterou nikde jinde neuvidíte, protože ji ukazujeme jen velmi výjimečně. Představovali jsme programy postavené na enginu Quine, který vyvíjejí právě naši absolventi. Pro některé byla velkým tématem umělá inteligence (AI), jelikož jsme návštěvníkům dali možnost nahlédnout do naší přípravy workshopu pro žáky, jehož obsahem je programový přístup k AI. Chceme žákům ukázat a vysvětlit, jak moc bude AI ovlivňovat naše životy, ať už pozitivně nebo negativně, a hlavně s jakou lehkostí budou pomocí AI nahrazovány některé profese. Na workshopu si zkusíme zprovoznit „vlastní“ AI na školním počítači. 


Na náš stánek dorazily různé osobnosti ze světa inovací, takže jsme získali zajímavé kontakty s příslibem spolupráce. Právě z těchto typů aktivit nejvíce těží naši žáci a absolventi, kteří se věnují IT.

Za účast děkujeme našim žákům, absolventům, nyní studentům SŠ INFOTECH a TRIA, stejně jako klukům a holkám z RenderWaves a DevX. Možná se zase nějaké podobné akce zúčastníme.

Na focení tentokrát nebylo moc času, ale pár fotek jsme přece jen pořídili na začátku akce. 

Naše škola se aktivně zapojuje do různých technických vzdělávacích projektů. Pravidelně pořádá workshopy na témata 3D modelování, počítačové grafiky, programování, aplikované matematiky, využívání umělé inteligence, kde žáci získávají praktické dovednosti. Škola v rámci externí spolupráce provozuje další aktivity, které slouží jako prostor pro praktické vzdělávání v různých oblastech informatiky, což studentům umožňuje rozvíjet kreativitu a technické schopnosti.

Dovolujeme si vás pozvat shlédnout naše ukázky v rámci INVENT ARENA 2024. Najdete nás v doprovodném programu na ochozu WERK ARENY.

Spolupracujeme společně s absolventy na školních i komerčních projektech, které umožňují studentům přístup k zajímavým praxím a tím získat další dovednosti spojené s vývojem softwaru, provozem infrastruktury takovýchto projektů, apod. Studenti, kteří se těchto projektů účastní se naučí perspektivním a velmi žádaným dovednostem, např.: “designové myšlení”, které tvoří: definici problémů, generování nápadů, proto-typování, testování, analytický přístup k zadání, atd. Na našem stánku uvidíte naše žáky i bývalé studenty, kteří vám rádi ukážou na čem pracují a co už umí.

Máte jedinečnou příležitost osobně porovnat vývoj studentů od základní školy přes střední a vysokou školu až po profesionální úroveň.

Akce se zůčastní:
za školu: Šimon, Markéta (7r), Patrik, Max, Pavel, Lukáš, Derek (8r), Josef, Aleš (9r),
naší absolventi: Jakub, Adam, Vojta, Franta, Ondřej, Samuel, Milan, Jan,  (SŠ INFOTECH, VUT, OSU, VŠB, RenderWaves, DevX), Elen, Jakub (TRIA).

Na stánku uvidíte: